تبلیغات
بازی و سرگرمیاین وبلاگ با ارائه مجموعه ای از بازیهای فكری زیبا و آنلاین برای مخاطبان خود از هر سن و سال سعی دارد تا بتواند برای لحظاتی هر چند كوتاه توجه مخاطبان خود را به ایده های فكری نوین جهت سرگرمی و تنوع ذهنی مخاطبان فراهم سازد. دوستانی كه خواهان تبادل لینك با ما هستند می توانند ابتدا مارا با عنوان بازی و سرگرمی لینك كنند سپس لینك خود را برای ما ارسال نمایند. ما را از نظرات سازنده خود بی نصیب نگذارید.
ضمناً توجه نمایید که در این وبلاگ می توانید محصولات معرفی شده وبلاگ را با اطمینان خریداری نمایید به نحوی که اول محصول را سفارش داده و پس اینکه محصول را توسط شرکت پست دریافت کردید هزینه محصول را درب منزل به مامور پست پرداخت نمایید.
بازی و سرگرمی


لینکدونی

behtarin baner

ایرانسل خود را آنلاین شارژ کنید

در صورت بروز خطا اگر Yahoo Messenger روی سیستم شما نصب است، آیدی irancell7_ir@yahoo.com را به لیست دوستانتان اضافه کنید و سپس با مسؤول پشتیبانی گفتگو نمایید. ویا با پشتیبانی : 05294863695 تماس حاصل نمایید.

designing by sajad

موضوع: عجایب ،

الکس طوطی نابغه, طوطی به نام الکس, طوطی خاکستری نابغه به نام الکس, طوطی ریاضیدان

محققان دانشگاه هاروارد، نتایج جدیدی از نبوغ «الکس»، طوطی ریاضیدان منتشر کرده اند.

یک طوطی به نام «الکس» و شامپازه‌ای به نام «شبا»، دو حیوانی هستند که بیش از سایر حیوانات به دلیل داشتن نبوغ ریاضی مشهور شده‌اند. الکس یک طوطی خاکستری آفریقایی تربیت شده بود که حتی پس از مرگش نیز خبرساز است. نتایج آزمایشات نهایی نبوغ ریاضی این طوطی باهوش، بتازگی در مجله Animal Cognition (شناخت حیوانات) به چاپ رسیده است.

توانایی و نبوغ خارق‌العاده این طوطی در یادگیری و فهم مفاهیم مختلف مانند اندازه، رنگ و مقدار باعث شگفتی محققان شده بود. به گفته «ایرنه پپربرگ» از متخصصان روانشناسی دانشگاه هاروارد و مربی اصلی، این طوطی نابغه، حتی قادر به درک مفهوم صفر نیز بود.

در یکی از این آزمایش‌ها چهار بلوک آبی رنگ، سه بلوک قرمز و پنج بلوک آبی رنگ در مقابل این پرنده قرار داده شد و از این پرنده پرسیده شد که رنگ بلوک پنج تایی چیست؟ «الکس» علاوه بر توانایی شمردن تعداد بلوک ها توانست رنگ بلوک را نیز بدرستی تشخیص دهد.

«الکس» توانایی مرتب کردن و جمع زدن اعداد عربی از یک تا هشت و شمارش اشیا تا شش را داشت. در ۱۲ آزمایش برای جمع اعداد، این پرنده باهوش توانست در ۹ آزمایش پاسخ صحیح بدهد و در ۱۰ آزمایش شمارش اشیا نیز در هشت مورد حاصل جمع درست را محاسبه کرده بود.

این طوطی نابغه در اوایل سپتامبر سال ۲۰۰۷ میلادی و در سن ۳۱ سالگی به دلیل مشکل قلبی مرد.


نقل از : سایت شادینه


...

نویسنده : كاوه ع
یکشنبه 7 اسفند 1390نظرسنجی

چگونه با وبلاگ gamesnet آشنا شدید؟

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات شما در این محل
ماهیانه فقط 5.000 تومان برای قرار دادن تبلیغ خود در این قسمت از طریق گزینه تما باما، درخواست خود را ارسال نمایید
SEO .5
وبلاگ بازی و سرگرمی رادر گوگل محبوب کنید

گوگل پلاس

LinkBox.ws - Link Box Exchange